بیمه فرزندانی که از تحت تکفل خارج شده اند ؛

                                                        اطلاعــــــیه

بدینوسیله باطلاع بازنشستگان مشارک صندوق بازنشستگی که  فرزندان انها از تحت تکفل خارج شده اند می رساند  از تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۰  جهت ثبت نام بیمه درمان فرزندان خود می توانند به سایت  bimmes.ir مراجعه و در قسمت تعهدات بیمه درمان فرزندان خود  اقدام نمایند.

*توضیحات:

۱-تاریخ فوق به هیچ عنوان قابل تمدید نمی باشد.

۲- توضیح اینکه حق بیمه به ازای هر نفر ماهانه مبلغ ۴۲۰ هزار تومان کسر می گردد .

۳- کسانی که سال قبل اقدام به ثبت نام  نموده اند جهت تمدید بیمه درمان باید مجدداً اقدام به ثبت نام نمایند.

کانون بازنشستگان صنایع مس ایران  (۱۰/۱۰/۱۴۰۱)

اطلاعیه جذب نیروی انسانی شرکت صنایع مس افق کرمان جهت ارائه خدمات در مجتمع های مس سرچشمه رفسنجان و شهربابک

شرکت صنایع مس افق کرمان (سهامی عام) به منظورجذب نیروی انسانی جهت ارائه خدمات در مجتمع های مس سرچشمه رفسنجان و شهربابک دعوت به همکاری می نماید. 

لذا داوطلبان می توانند از نیمه اول دی ماه به آدرس اینترنتی www.karazmoon.com (مرکز آزمونهای تخصصی دانشگاه صنعتی شریف) مراجعه و در صورت داشتن شرایط نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

بدیهی است کلیه شرایط آگهی در زمان ثبت نام در سایت فوق قابل مشاهده خواهد بود.

جلسه هیئت مدیره کانون بازنشستگان با مدیر و معانت پشتیبانی مجتمع مس شهربابک

با سلام خدمت پیشکسوتان عزیز؛

روز چهارشنبه مورخ ۱۶/ ۹/ ۱۴۰۱ ساعت ۱۱ صبح ،جلسه ای با حضور اعضای هیئت مدیره  ٬ بازرس و دبیر کانون بازنشستگان و مسئول کانون شهربابک با مدیر و معاونت محترم پشتیبانی مجتمع مس شهربابک آقایان مهندس محمودی و مهندس بهفر  در محل دفتر مدیر مجتمع در ذوب خاتون آباد برگزار شد.

ابتدا جناب مهندس محمودی ضمن خوش امد گویی به حضار اظهار نمودند در جهت رفع مشکلات بازنشستگان محترم از هیچ‌گونه همکاری دریغ نخواهیم نمود.

سپس:مهندس زارع رئیس هیئت مدیره کانون مراسم معارفه را بعمل آورد و در مورد روند و پیگیری لغو مصوبه شورایعالی رفاه ٬ و امور شدن صندوق بازنشستگی مطالبی به سمع و نظر حضار رسانید و هر کدام از اعضا ی هیئت مدیره در مورد مشکلات فرا روی بازنشستگان علی الخصوص مشکلات بازنشستگان شهربابک مطالبی ارائه نمودند .

– در مورد خرید دستگاه چاپ دفترچه های بیمه، جناب مهندس بهفر فرمودند پیرو نامه نگاری بعمل آمده از طرف کانون مرکزی وپیگیری بازرس و مسئول کانون شهربابک، دستگاهی مدرن در حال خریداری است و در چند روز آینده در کانون شهربابک جهت صدور دفترچه درمان نصب و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

– در مورد بکار گیری فرزندان بازنشستگان ؛جناب مهندس محمودی اظهار نمودند این مسئله قابل مذاکره و قابل حل است ٬ رایزنی خواهیم نمود ونتیجه را به کانون اعلام خواهیم کرد.

-در مورد استخدام  فرزندان ایثار گران مقرر گرید لیست ایثار گران جمع آوری و از طریق مسئولین مربوطه (جنابان گروهی و فاضلی)پیگیری و مشکل مرتفع گردد.

– در مورد در نظر گرفتن سهمیه بکار گیری فرزندان ‌پرسنل حادثه دیده در محیط کار (جانبازان صنعتی) :

مقرر گردید این مورد در کمیته عالی منابع انسانی شرکت مس مطرح وتصمیم گیری بعمل آید.

– در مورد انجام معاینات چکاپ پرسنل و بازنشستگان :

فرمودند ٬ این امر در مورد شاغلین شروع شده و حال انجام است و قرار شد در مورد بازنشستگان نیز با اعزام گروهی با اتوبوس به کرمان انجام گردد.

– در مورد اختصاص یک ساختمان جهت راه اندازی دفتر پیشخوان درمان جهت جلوگیری از اتلاف وقت ٬ رسیدگی و رفع نواقص پرونده ها و نسخ پزشکی در شهربابک و تسریع در پرداخت هزینه های درمان :

اظهار نمودند در حال پیگیری است و دوستان کانون با هماهنگی با جناب دکتر شعبانی پیگیری لازم بعمل آورند.

– در مورد مسائل آموزشی ( کلاسهای زبان و کامپیوتر و…..) و  سیمنارهای خانوادگی (کلاسهای حال خوب )و مسائل رفاهی دستورات لازم را صادر فرمودند.

– در مورد گردهمایی بازنشستگان و خانواده آنها بطور سالانه و دیدار با یکدیگر مقرر گردید بازرس محترم جناب نبیان پیگیر موضوع باشند و این مهم در مکانی در خور و شان بازنشستگان شهربابک صورت پذیرد. 

در سایر موارد :

همکاری مجتمع شهربابک  با کانون ( سرویس مورد نیاز٬ همکاری پست اداری٬ مرمت و تجهیز ساختمان کانون در خور و شان پیشکسوتان) دستورات لازم را صادر نمودند.

و مقرر گردید کلیه موارد مطروحه از طریق جناب مهندس بهفر پیگیری گردد که جناب بهفر کما فی السابق  قول همه گونه همکاری را دادند .

در پایان هیئت مدیره کانون ضمن تشکر و یژه از مهندس محمودی و جناب بهفر که علیرغم مشغله کاری ، با سعه صدر ٬ حوصله و متانت وقت گذاشتند و بدقت به مشکلات و مطالبات بجا مانده  چندین ساله بازنشستگان شهربابک 

گوش فرا داده و جهت رفع آنها ارائه طریق نمودند قدردانی بعمل آوردند.

جلسه در ساعت ۱۳ به پایان رسید.

کانون بازنشستگان صنایع مس ایران

اطلاعیه استخدام نیرو مورد نیاز شرکت حکیم مس

پیرو جمع آوری بانک اطلاعات فرزندان بیکار بازنشستگان

بدینوسیله به اطلاع میرساند بازنشستگانی فرزندان انها دارای مدراک ذیل میباشند:

۱دستیار دندانپزشک با مدرک جهاد دانشگاهی.

۲ماما٬ با مدرک مامایی.

 جهت استخدام در شرکت حکیم مس  اطلاعات ذیل را  حداکثر تا پایان وقت اداری شنبه مورخ ۱۲/ ۹/ ۱۴۰۱ به شماره موبایل ۰۹۰۳۸۹۶۵۳۰۰ پیامک نمائید.

نام و نام خانوادگی متقاضی-کدملی – تارخ تولد- دانشگاه محل تحصیل – مدرک مقطع تحصیلی- معدل – نام پدرمتقاضی – شماره کار پدر – شهر و آدرس محل سکونتشماره تلفن

*توضیح اینکه در بانک اطلاعاتی موجود متقاضی موارد فوق الذکر وجود ندارد.

کانون بازنشستگان صنایع مس ایران

گزارش شماره ۸ عملکرد کارگروه رفع مشکلات اساسنامه صندوق

                                                بنام خدا

جلسه کارگروه در تاریخ شنبه ۲۸ آبان ماه بصورت ویدئو کنفرانس و حضوری با مرکزیت دفتر مدیریت عامل صندوق بازنشستگی مس در تهران تشکیل گردید.

در این جلسه اعضای کارگروه اقدامات انجام شده طی دوهفته گذشته، پیشرفتهای حاصله و شرایط فعلی و سناریوهای محتمل را مورد بحث و بررسی قراردادند.

در این جلسه آقای سلطانی مشاور حقوقی صندوق ابراز داشتند علیرغم  منقضی شدن مهلت قانونی ، وزارت رفاه هنوز لایحه دفاعی خود را به دیوان عدالت اداری ارائه نکرده  و لایحه بعدی ما تا دوشنبه به دیوان تقدیم خواهد شد.

ایشان همچنین از پیگیریهای برخی افراد از دفتر شعبه دیوان و ایجاد مزاحمت برای وکلای پرونده و سوال پیچ کردن آنها شکایت داشته و بشدت از این عدم هماهنگی وبی اعتمادی ها ، باور کردن شایعات بی اساس و به گفته خودشان قهرمان بازیها و اظهار فضلها ابراز نارضایتی نموده و بر تاثیر منفی این جوسازیها و تندرویها بر پرونده تاکید داشتند.

 سایر اعضای کارگروه نیز سیر پرونده در دو مسیر جداگانه هیئت دولت و مجلس را تشریح نمودند و هریک جلسات ، مذاکرات و مکاتباتی را که طی دوهفته گذشته با مقامات ذیربط دولت و نمایندگان و مسئولین اجرایی نهادهای ذیربط  مجلس  و دولت داشتند و نتایج حاصله را به سایر اعضا گزارش دادند.

همچنین موضوع طومار در حال امضاء توسط مشارکین محترم نیز مطرح شد که همه اعضای کارگروه از آن استقبال و تشکر نموده و بر لزوم جمع آوری حداکثر امضاهای ممکن تاکید و سفارش نمودند.

در پایان اقدامات لازم بعدی برای پیشبرد کار تا جلسه بعدی مورد تاکید قرار گرفت و اعضای ذیربط در کارگروه برای انجام و پیگیری موارد مذکور داوطلب و یا موظف گردیدند. 

 با عرض پوزش و علیرغم درک نگرانیهای همکاران ، جهت رعایت برخی موارد ، گزارش با تاخیر حساب شده و طبق معمول بدون ذکر جزئیات ارائه میگردد.والسلام

کانون بازنشستگان صنایع مس ایران

اطلاعیـــــــه

در مورد بازنگری هزینه های دندانپزشکی سال ۱۴۰۱

 بدینوسیله باطلاع ان دسته از بازنشستگانی که هزینه های دندانپزشکی مربوط به سال ۱۴۰۱ را به واحد درمان ارسال و در پرداخت هزینه ها  تفاوت آشکاری ملاحظه نموده اند لطفاً مستندات خود را تحویل دفاتر کانون داده تا در مورد بازنگری باواحد درمان هماهنگی لازم بعمل آید%

کانون بازنشستگان صنایع مس ایران

اطلاعیه جلسه طرح مسائل درمانی (۱)

                                                            بنام خدا

دوستان و همکاران در تاریخ۲۰ / ۷ / ۱۴۰۱ به دعوت دوستان هیئت مدیره رفسنجان(آقایان آل سعدی و زینلی زاده) و تعدادی از منتخبین مجمع نمایندگان جلسه ای با حضور آقایان دکتر زاد صالحی و دکتر سعدلو و خانم محمدیاری با حضور جمعی از پیشکسوتان شهر رفسنجان در محل دفتر کانون رفسنجان  تشکیل گردید و پیراموان مسائل و مشکلات درمانی مباحثی مطرح گردید .

گزارش ذیل از سوی دوستان هیئت مدیره در رفسنجان تهیه که جهت اطلاع شما بزرگواران ارسال میگردد.

(البته باید خاطر نشان گردد بزودی جلسه ای مشترک در همین راستا با طرح مسائل بیشتر و جامع و کاملتر در مورد درمان و مشکلات آن که در بر گیرنده مشکلات همه دوستان و همه شهرهایی که گروهی از  بازنشستگان در آنها سکونت دارند با مسئولین فوق الذکر برگزار میگردد ٬ انشا الله بعد برگزاری گزارش مبسوطی جهت اطلاع عزیزان ارسال خواهد شد).

*دیدار مدیر بهداشت و درمان  و خودپزشک معتمد مجتمع مس سرچشمه با نمایندگان مجمع بازنشستگان درکانون  رفسنجان

مورخ ۲۰/ ۷/ ۱۴۰۱ ساعت یازده صبح،جلسه ای با حضور آقای دکتر سعدلو ، آقای دکتر زاد صالحی ،خانم محمدیاری و عده ای از نمایندگان مجمع  در محل کانون رفسنجان  تشکیل گردید.

در ابتدا آقای دکتر سعدلو ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسات قول مساعدت  در تمامی زمینه های بهداشت و درمان را به بازنشستگان دادند .

آقای مهندس آل سعدی از هیأت مدیره کانون بازنشستگان ،ضمن خوش آمد گویی به مهمانان گرامی ،موارد و مشکلاتی  در مورد بهداشت و درمان بازنشستگان مطرح کردند که پاسخهای مدیربهداشت وپزشک معتمد در ذیل آمده است :

ا- در مورد مشکل کلینیک دندانپزشکی رفسنجان و تأخیر در نوبت دهی و پذیرش بیماران مقرر گردید پذیرش بیماران آزاد متوقف شود و کار احداث کلینیک دندانپزشکی در رفسنجان آغاز شود .

ضمن اینکه کلینیک دندانپزشکی کرمان تا پایان آذرماه انشالله راه اندازی خواهد شد ( ضمن اینکه کلینیک سیرجان نیز  اقدام بعدی خواهد بود.)

۲تأخیر در پرداخت هزینه های پزشکی_ اگر امور مالی هزینه ها را پرداخت کند از جانب بهداشت و  درمان تأخیری نخواهد بود 

۳-اقدامات اولیه نسخه آنلاین انجام شده، درصورت آماده سازی زیر ساختها عملی خواهد گردید .

۴-پیرو این مهم که روند صحیحی در تحویل نسخه ها داشته باشیم و نواقص در بدو کار رفع شوند ،طرح پیشخوان خدمات درمانی به زودی اجرایی می‌شود .

۵-  سه داروخانه جدید در کرمان و سه داروخانه در سیرجان به زودی قرارداد منعقد خواهد گردید

۶-اسکان همراه بیماران  شیمی درمانی در یزد و کرمان فراهم شده است .

۷-  فرم عینک از سه سال به دوسال و شیشه به یکسال کاهش یافته است .

*اقدامات جدید*

ابلاغ تعرفه های جدید دندانپزشکی برای پوشش کامل در سال ۱۴۰۱

اضافه شدن ۲ ایمپلنت به افرادی که  دست دندان کامل نیاز دارند 

پرداخت حق نگهداری افراد معلول به فرد اصلی و همسر علاوه بر فرزندان و افزایش مقدار آن 

آماده سازی فارماکوپه جدید مس برای پوشش هزینه های دارویی

کاهش فرانشیز درمان از ۱۰درصد به ۵درصد  و کاهش  فرانشیز(پرداختی بیمار) دندانپزشکی  از ۱۰درصد به ۷درصد 

افزایش عضو پیوندی به مبلغ ۳۰۰ملیون تومان  

 ✅افزایش پرداخت سقف سمعک و سایر اقلام سقف دار 

پرداخت هزینه به بیماران حوادث ترافیکی 

 جلسه در ساعت ۱۴به پایان رسید و بازنشستگان از حضور مدیر و پرسنل بهداشت تشکر و قدردانی کردند …..

کانون بازنشستگان صنایع مس ایران                      مورخ ۲۳ / ۷ / ۱۴۰۱

اطلاعیه

بنام خدا

بدینوسیله از کلیه بازنشستگان مشارک صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران که دارای فرزندان بیکار می باشند ( و در جایی مشغول بکار نمی باشند) در خواست می گردد جهت بروز رسانی بانک اطلاعاتی صندوق بازنشستگی ( که قبلاً وجود داشته  ) در اسرع وقت اطلاعات ذیل را به شماره ۰۹۰۳۸۹۶۵۳۰۰ پیامک نمایند.

۱-نام و نام خانوادگی متقاضی ۲- شماره ملی  3-رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی ۴- دانشگاه  محل تحصیل     5- معدل فارغ التحصیلی ۶ – تاریخ تولد  7- نام پدر          8 -شماره  پرسنلی  پدر             9- ادرس محل سکونت         10- تلفن تماس

  کانون بازنشستگان صنایع مس ایران