اطلاعیه

بدینوسیله باطلاع میرساند پیرو انتخاب  اعضای هیات مدیره و بازرسین کانون بازنشستگان صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱۰، جلسه هیات مدیره  در تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱۲ تشکیل و اقای حمید زارع  بعنوان رئیس هیات مدیره، اقای حسین زینلی زاده بعنوان نائب رئیس هیات مدیره واقای محمد رضا جعفری بعنوان خزانه دار انتخاب گردیدند.

                                                   هیات مدیره کانون بازنشستگان صنایع مس ایران

                                                 

اطلاعــــیه

 بدینوسیله به اطلاع می رساند مجمع عمومی نمایندگان منتخب کانون بازنشستگان صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱۰با حضور ۴۴ نفر از نمایندگان منتخب و با نظارت  نمایندگان محترم دادستانی ،بازرسی و استانداری تشکیل  وتصمیمات ذیل اتخاذ گردید:

الف:  اعضای هیات مدیره

۱-حسین زینلی زاده

۲-حمید زارع

۳-اکبر ال سعدی

۴- محمد ضیاء  شهابی

۵-محمدرضا جعفری

بعنوان اعضاء اصلی هیات مدیره واقایان محمد جوادی وحمید عبدالعلی پور بعنوان  اعضای علی البدل هیات مدیره  برای مدت ۳ سال انتخاب گردیدند.

 ب: بازرس

-حسن نبیان بعنوان بازرس اصلی و رضا عسکریان بعنوان بازرس علی البدل  برای مدت یکسال انتخاب گردیدند.

                                                                 

 کانون بازنشستگان صنایع مس ایران

اطلاعیه کانون بازنشستگان صنایع مس ایرانپیشکسوتان محترم مشارک صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران
ضمن عرض سلام و ارادت ، بدینوسیله از آندسته دوستان و همکاران بازنشسته که عضو کانون بازنشستگان صنایع مس ایران نمی باشند ، دعوت بعمل می آید که جهت تحکیم وفاق و همدلی و مشارکت در ترفیع جایگاه و تحقق اهداف عالیه کانون که همانا برایند خواسته ها و منویات جمیع خواهران و برادران پیشکسوت میباشد و ایجاد تشکلی یکپارچه، با عضویت در این کانون، هیئت مدیره جدید را همراهی و مفتخر فرمایند.


رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان صنایع مس _حمید زارع

اطلاعیــــه

بسمــــــه تعـــالـــی

باطلاع همکاران بازنشسته عزیز و گرامی می رساند که در تاریخ ۱۴۰۱/۲/۲۴در راستای پیگیری مطالبات و افزایش حقوق سالیانه و ۳۵/۳۰ و سهام جهان فولاد و همچنین مواردی که از طریق صندوق بصورت غیر مستمر پرداخت می شود توسط هیئت مدیره کانون (آقایان سالاری و پورمحمدی) پیگیری و خلاصه ای از این اقدامات و ادامه ی آن تا امروز بشرح زیر باستحضار شما عزیزان میرساند :
۱- در خصوص ادامه روند امور شدن جلسه ای با مدیر عامل محترم شرکت ملی صنایع مس جناب آقای دکتر رستمی و معاونین محترم تشکیل شد که پس از بحث و بررسی در این زمینه و ارائه مستندات مربوطه و توجیه این مسئله ؛ ایشان دستور دادند که هر چه سریعتر راهکارهای رسیدن به مراحل نهایی امور شدن صندوق (قابل ذکر است مراحلی از آن در مجامع سنوات گذشته شرکت مس تصویب شده ) تهیه و به هیئت امناء ارائه تا تصمیمات بعدی در این روند اتخاذ گردد.
۲- پیگیری و مذاکره با معاونت محترم منابع انسانی شرکت در مورد افزایش سالیانه همانند شاغلین : در این جلسه مذاکره و بحث و تبادل نظر شد و ایشان اظهار نمودند باید کمی صبر کنیم تا مصوبه دولت در مورد افزایش عزیزان تأمین اجتماعی ابلاغ گردد با توجه به پیگیریهای امروز یکشنبه اول خرداد ۱۴۰۱ مستندات افزایش سالیانه از سال ۱۳۹۵ تا سال ۱۴۰۰ (همانند شاغلین) توسط معاونت محترم منابع انسانی به هیئت امناء صندوق(هیئت مدیره شرکت) ارائه تا تصمیمات لازم اتخاذ شود. (لازم به توضیح است که این مستندات توسط مدیر محترم امور بازنشستگان ارسال گردیده)
۳- جلسه با معاونت محترم مالی اقتصادی شرکت در مورد سهام جهان فولاد ، ایشان اظهار داشتند که به زودی این کار انجام می شود به دلیل اینکه بایستی یک فرم تخصیص ( توسط دو نفر از اعضای هیئت مدیره شرکت امضاء و بوسیله دفتر اسناد رسمی مهر و تأئید گردد) که در حال پیگیری هستیم تا هر چه زودتر انجام گیرد. ( قابل ذکر است بخشی از مدت زمان طولانی شدن این موضوع به دلیل نداشتن کد سجامی عده ای از عزیزان بازنشسته و شاغل بوده و همچنین تغییرات مدیریتی و تعطیلات رسمی باعث به تأخیر افتادن این امر شد.
با توجه به آخرین پیگیریها و اقدامات معاونت محترم مالی و اقتصادی شرکت مس نامه ی تخصیص سهام به سازمان بورس ارجاع و در خصوص افزایش سرمایه سهام و لحاظ شدن این موضوع به عزیزان بازنشسته و شاغل در حال پیگیری و اقدام است لذا انشاءلله با پیگیریهای مستمر هیئت مدیره کانون به زودی این مسئله عملیاتی و این سهام در سبد سرمایه گذاری شما عزیزان لحاظ خواهد شد.
۴- پیگیری هم سطح سازی سنوات کارمندی و تأمین اجتماعی و در نهایت اصلاح حقوق مستمری بازنشستگی ۳۰/۳۵ با معاونت محترم حقوقی شرکت .
۵- پیگیری و پیشنهاد افزایش سه مورد پرداخت غیر مستمر توسط موسسه صندوق بازنشستگی و جلسه با مدیر عامل محترم صندوق آقای مهندس حسنی و موافقت ایشان و مطرح نمودن آن در جلسه هیئت مدیره صندوق . (هزینه روز بازنشسته ، هزینه ورزش و هزینه ۶۵ سال به بالا ) همانند ضریب افزایش سالیانه.
قابل ذکر است که در خصوص جذب نیروی انسانی برای فرزندان عزیز بازنشستگان بطور مستمر از طریق هیئت مدیره کانون پیگیری و بطوری که سهمیه قابل توجهی در این زمینه اختصاص یافته که در آزمون استخدامی اخیر لحاظ گردیده .
در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه ی دست اندرکاران ، مدیر عامل محترم شرکت، معاونین محترم و مدیر عامل محترم موسسه صندوق بازنشستگی و مدیر محترم امور بازنشستگان بخاطر تلاشها و زحمات این عزیزان ، از طرف جامعه بازنشستگان از درگاه خداوند منان آرزوی سلامتی و تندرستی را برای همه ی این بزرگواران را داریم و از همه ی شما عزیزان به خاطر پشتیبانی و همراهی ما برای انجام این وظائف خدا را سپاسگزاریم.


هیئت مدیره کانون بازنشستگان صنایع مس

گزارش اجمالی از عملکرد چندساله کانون

بسمه تعالی
گزارشی اجمالی از عملکرد چند سال گذشته کانون بازنشستگان صنایع مس
بر اساس درخواست بازنشستگان محترم عضو کانون ذیلا و بطور اجمال اشاراتی به عملکرد موفق کانون بازنشستگان اعم از اعضای محترم مجمع فعال نمایندگان، هیئت مدیره، دبیر و کادر اجرایی در چند سال اخیر نموده اند که به لطف خداوند و همت و درایت مسئولین محترم صنعت مس ایران، مدیر عامل و هیات مدیره محترم صندوق بازنشستگی و مدیران امور بازنشستگی، اعضای محترم کارگروههای تخصصی و سایر عوامل دخیل در امر ارتقا سطح معیشتی، رفاهی، درمانی بازنشستگان و خانواده های گرامی آنان داشته اند. بدوا سپاسگزار نعمات خداوندی و سپس به عنوان نمایندگان جامعه پیشکسوتان از کلیه مسئولین صدیق و صادق تشکر و قدردانی می نمائیم. فلذا فهرست وار این اقدامات را جهت تجدید آگاهی به حضورتان تقدیم می نماید .
هیأت مدیره کانون بازنشستگان بنا به خواسته اکثریتی بازنشستگان در صدد چند مورد انگشت شمار از جمله امور شدن، تقلیل سن حق سرپرستی بازنشستگان از ۶۵ به ۶۰ ، و ارتقا سقف ۳۵ سال بازنشستگی مشابه مشمولین تامین اجتماعی که دردستور کار هیأت مدیره شرکت مس قرار دارند بطور جد و مستمر می باشد و امیدواری داریم در کمترین زمان ممکن این موارد نیز به همت مسئولین محترم صنعت مس اجرایی خواهد شد ، لذا هیات مدیره کانون خود را موظف در قبال خواسته بحق بازنشستگان و پیگیری خواسته های آنان می داند ، انشاءالله کما فی السابق بازنشستگان محترم از حقوق قانونی و نمایندگان خود در این راه حمایت و همراهی نمایند.
با احترام ، هیأت مدیره کانون بازنشستگان صنایع مس ایران
فهرست اقدامات نجام شده :
۱- پیگیری حق جذب در سال ۸۶ که به جای ریالی آن سهام مس دادند .
۲- در سال ۸۹ شش آیتم مصوب شد : ۱- ماه رمضان ۲- هزینه نگهداری۶۵ سال ۳- هزینه سفر ۴-هزینه ورزش ۵- هزینه روز بازنشسته ۶- تفاوت عیدی دولت با شاغالین .
۳- در سال ۹۰ پیگیری طبقه بندی مشاغل که ۲۵ درصد مصوب شد .
۴- در سال ۹۱ مصوب ۵ سال سنوات گروه و پایه و افزایش ۲۵ درصد مستمری
۵- در سال ۹۲ افزایش حقوق ۲۵ درصد (بیشترین افزایش نسبت به شاغلین)
۶- در سا ۹۳ افزایش حقوق ۲۰ درصد (بیشترین افزایش نسبت به شاغلین)
۷- با پیگیریهایی که در سال ۹۴ در خصوص افزایش سالیانه که همانند شاغلین به دلیل بالا بودن این افزایش صورت گرفت که این موضوع در سال ۹۵ اجرایی شد
۸- در سال ۹۴ سالی دو ماه مصوب شد به مبلغ ۹۰ میلیارد تومان به تمامی بازنشستگان زیر سال ۸۶ که یک ماه گرفته بودند از ابتدا پرداخت گردید.
۹- پیگیری و مصوب پاداش سالی یکماه کارکنانی که در سال ۷۵/۸۳ بازنشست شده بودند دو ماه پرداخت شد
۱۰- پرداخت تفاوت سنوات ۵ سال ارفاقی.
۱۱- پرداخت پاداش پایان سال ، سالی دو ماه سنوات ارفاقی
۱۲- پیگیری مصوبات جانبازان شرکت
۱۳- مصوبه اجاره بهاء
۱۴- پیگیری و تشکیل صندوق پس انداز از طریق هیئت مدیره محترم وقت شرکت ملی صنایع مس
۱۵- پیگیری و اخذ مصوبه عیدی مانند شاغلین
۱۶- پیگیری و اخذ مصوبه حق مسکن و خوار و بار
۱۷- مصوبه تطبیق و رتبه
۱۸- مصوبه ۱۰۰ هزار امتیاز پاداش آخر سال که در دو نوبت پرداخت شد.
۱۹- مصوبه هزینه سفر مانند شاغلین
۲۰- پرداخت بابت ماه رمضان همانند شاغلین.
۲۱- مصوبه هر آنچه به شاغلین پرداخت می شود به بازنشستگان هم پرداخت شود
۲۲- حصارکشی زمینهای هفت باغ
۲۳- خرید یک واحد ساختمان شهربابک به ارزش صد وپنج میلیون تومان بصورت قسطی که ارزش افزوده ی فعلی آن قریب یک و نیم میلیارد تومان
۲۴- پیگیری مصوبه پرداختهای غیر مستمر که بودجه شده و هر سال هر آیتم به موقع همراه با شاغلین پرداخت می شود
۲۵- پیگیری و گرفتن بیش از ۲۵ درصد سهمیه اشتغال برای فرزندان بازنشستگان در مس و شرکتهای زیر مجموعه
۲۶- افزایش کف مستمری بازنشستگان از ۴۰۰ تومان به ۱۰۰۰۰۰۰ تومان در سال و تعدیل آن در سنوات بعدی در سال
۲۷- اخذ مصوبه کالای اساسی همانند شاغلین
۲۸- پیگیری اخذ مصوبه واگذاری سهام جهان فولاد که در حال انجام است و به زودی در پورتفو (سبد سرمایه گذاری) عزیران قبل از سال ۸۶ و بعد از آن قرار خواهد گرفت .
۲۹- پیگیری اخذ وام شرکت همانند شاغلین به بازنشستگان
۳۰- پیگیری بیمه عمر از ۶۵ سال به سن ۷۵ سال و نهایتا از ۷۵ سال به ۸۰ سالگی .
۳۱- پیگیری پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی .
۳۲- پیگیری پرداخت هزینه ی کفن و دفن سه و نیم برابر کف حقوق
۳۳- پرداخت بیمه و دیه مانند دیه ماشین و بیمه حادثه ۱۵۰ میلیون و بیمه زلزله ۱۵۰ میلیون تومان
۳۴- پیگیری پرداخت سالی دو ماه افرادی که بیشتر از ۳۰ سال سابقه کار داشتند
۳۵- پیگیری پرداخت بر مبنای حقوق ۳۵/۳۰ اداره کار (صندوق تامین اجتماعی)در سال ۱۴۰۰ و ادامه آن در سال ۱۴۰۱
۳۶- پیگیری تطبیق میان بازنشسته های جدید و قدیم برای جلوگیری از فاصله حقوقی و اجرای عادلانه آن .
۳۷- پیگیری سهام ترجیحی از طریق سازمان بازرسی که شکایت شد (حق به بازنشستگان دادند ) و اعلام نمودند به دلیل اینکه مصوبه هیئت وزیران و دولت وقت بوده که در سطح ملی است و در حال حاضر نقض آن امکان پذیر نمی باشد.
۳۸- هیئت مدیره در زمان مدیر عامل وقت مصوب کرده که بیمه بازنشستگان را به بیمه سامان بدهند با اعتراض هیئت مدیره کانون و جمعی از بازنشستگان و نمایندگان ، و حضور در جلسه هیئت مدیره شرکت این موضوع منتفی و به حالت اولیه برگشت .
۳۹- تعداد ۴ نفر پرسنل کانون که شامل قانون کار بودند به یکی از شرکتهای زیر مجموعه صندوق بازنشستگی منتقل و حقوق و مزایا دریافت می نمایند که این پیگیری دو الی سه سال طول کشید
۴۰- پیگیری امور شدن( که سالها پیگیر آن بودیم ) در مجمع عمومی عادی شرکت و تصویب آن در مجمع عادی شرکت
۴۱- اخذ پاداش مجمع سالیانه صندوق
۴۲- اخذ پاداش شب یلدا از صندوق
۴۳- اخذ عیدی از صندوق
۴۴- پیگیری و خرید ۱۷ هزار سهام مس برای مشارکین صندوق از محل فروش بخشی از سهام جهان فولاد توسط مدیر عامل و هیئت مدیره محترم صندوق بازنشستگی که در حال حاضر جزء سهام شما عزیزان لحاظ شده .
۴۵- پیگیری و عقد قرارداد با مراکز درمانی و بهداشتی در شهرستانهای محل سکونت عزیزان بازنشسته از طریق مدیر امور بهداشت و درمان و پزشک معتمد شرکت
۴۶- پیگیری اخذ مصوب هدیه هفته بسیج
۴۷- پیگیری و اخذ مصوب پاداش میلاد امام رضا
۴۸- پیگیری و اخذ مصوب پاداش عید مبعث حضرت رسول (ص)
۴۹- پیگیری و اخذ مصوب پاداش مجمع فوق العاده مس
۵۰- پیگیری و اخذ مصوب پاداش مجمع عادی مس
۵۱- پیگیری و اخذ مصوب پاداش روز مرد
۵۲- پیگیری و اخذ تصویب پاداشهای موردی
۵۳- پیگیری و اخذ پاداش پایان سال ۱۴۰۰
۵۴- پیگیری و اخذ پاداش مدیر عامل در سال ۱۴۰۱
۵۵- پیگیری و اخذ موافقت افزایش حق ایاب و ذهاب و رتبه در سال ۱۴۰۰ لحاظ شدن در مستمری بازنشستگان
۵۶- طرح مجدد تفاوت سقف بازنشستگی مشمولین تامین اجتماعی با مشارکین صندوق در جلسه ی ۱۴۰۱/۱/۱۵ و موافقت ضمنی و دستور بررسی مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره ی شرکت
۵۷- پیگیری و پرداخت پاداش روز کارگر همانند شاغلین
۵۸- پیگیری و تلاش و ارائه پیشنهاد به مدیر عامل محترم موسسه صندوق بازنشستگی در خصوص تغییر ضریب مزایای غیر مستمر (که از طریق موسسه پرداخت می شود، هزینه ورزش، روز بازنشسته ، هزینه ۶۵ سال به بالا) به میزان افزایش درصد حقوق سالانه
۵۹- پیگیری ادامه روند امور شدن (جلسه با مدیر عامل محترم شرکت ملی صنایع مس آقای دکتر رستمی )
۶۰- پیگیری جهت عقد قرارداد در خصوص هتل برای سفرهای زیارتی به مشهد مقدس
۶۱- پیگیری و اخذ سایر مواردی که به مناسبتهای مختلف به شاغلین پرداخت می شود

هیات مدیره کانون بازنشستگان صنایع مس

اطلاعیه بکارگیری نیروی انسانی

بازنشستگان محترم:

باسلام

با توجه به اعلام یکی از شرکت ها مبنی بر نیاز به چند نفر نیروی انسانی،لطفا در صورت داشتن فرزند بیکار ،جهت مشاهده شرایط و مدارک مورد نیاز به کانال رسمی کانون بازنشستگان در تلگرام به ادرس https://t.me/meskanoon1 و یا به سایت کانون مراجعه نموده و درصورت دارا بودن شرایط،مدارک خود را به همراه در خواست کتبی به کانون رفسنجان تحویل و یا به شماره واتساپ ۰۹۹۰۲۰۰۷۰۹۳ ارسال نمایند.

نیرونی انسانی

کانون بازنشستگان صنایع مس ایران

اطلاعیه

                                                  

دوستان ارزشمندم مسئولین وهمکاران محترم دفاتر نمایندگی کانون بازنشستگان صنایع مس

 با سلام و احترام

 بی هیچ مداهنه و اغراق گوئی خدمات شایسته توام با اخلاق مداری شما بزرگواران صفحاتی از تاریخ کانون بازنشستگان صنایع مس ایران را مزین خواهد نمود تایید گفتار و صحه عرایض فدوی انتخاب شایسته یکایک شما بزرگواران در انتخابات اخیر با راًی در خور توجه توسط جامعه معزز پیشکسوتان دال بر درستکاری ومحبوبیت شما عزیزان می باشد .

-باعث افتخار بنده بود که چند صباحی باتفاق وبدون چشمداشت مادی در جوار شما بزرگواران خدمتگزار بازنشستگان محترم باشیم و درسهایی از شما اموختم.

 جامعه معزز پیشکسوتان صنعت مس آنقدر بزرگمنش و مناعت طبع دارند که در همه حال حامی و پشتیبان خدمتگزاران صدیق وصادق خود باشند و بنده به سهم خود از همه الطاف و مهربانی های یکایک انان سپاسگزارم.

 -حال که از همکاری با شما بزرگواران در کانون رها می شوم تصمیم شخصی می باشد و لیکن یقین بدانید همیشه و در همه حال در قلب بنده جایگاه خاص خود را دارید همگی را به خداوند متعال می سپارم و از تاریخ۱۴۰۱/۱/۲۱ شخصاً استعفاء نموده  و عملا از خدمت کلیه بازنشستگان محترم و شما عزیزان مرخص خواهم شد .

ازخداوند عزوجٌل بهترینها را که همان سلامتی و تندرستی و آرامش در زندگی باشد برایتان آرزومندم

                                                    هوشنگ بنی اسدی

                                                   20 فروردین ۱۴۰۱

گزارشی از اموال منقول و غیرمنقول کانون بازنشستگان صنایع مس ایران_ فروردین ۱۴۰۱

 درپی استعفای فدوی به آگاهی بازنشستگان محترم عضو کانون می‌رساند کلیه اموال منقول‌و غیرمنقول کانون طی صورتجلسه‌ای صورت‌برداری و عیناً تحویل مسئول محترم مالی و اموالی گردید. که بطور اجمال به وضعیت اموال منقول‌و غیرمنقول بشرح زیر اشاره می‌گردد:

۱– اموال منقول:

 علاوه‌بر یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مدل ۱۳۸۵ کلیه دفاتر نمایندگی کانون به تجهیزات و تسهیلات اداری مجهز و تلاش نموده در حد وسع محیطی درخور شأن و منزلت اعضای محترم کانون ایجاد گردد. در بدو ورود اینجانب دفتر کانون رفسنجان در یک اتاق دوازده‌متری در شهرک هزار واحدی، دفتر کانون شهر بابک در مغازه‌ی لوازم خانگی  آقای احمدیان ،دفتر کانون پاریز در مغازه‌ی پوشاک آقای ابوطالبی، دفتر کانون سیرجان در منزل شخصی آقای پورحسن که با تلاش‌های زیاد بلافاصله دفاتری درخور لیاقت بازنشستگان تهیه و انجام امورات آنان توسط مسئولین محترم دفاتر صورت گرفت.

 در یزد، اصفهان، تبریز ،شیراز، دفتر نمایندگی نداشته‌ایم که در سه شهر اول با رایزنی مقامات مس مکان تحویل و تجهیزات اولیه و مورد نیاز آن تهیه و شروع به فعالیت نمودند، در شیراز نیز بصورت مکان استیجاری فعالیت دارد. لذا با توجه به ریز اقلام اداری و تجهیزات از اعلام آن خودداری نموده لیکن صورت اموال ممهور به مهر و پلاک اموالی در دفاتر نمایندگی و سیستم مکانیزه مسئول محترم مالی و اموالی کانون محفوظ می‌باشد.

 ۲-اموال غیرمنقول:

 پنج قطعه زمین به مساحت ۸۶۰۵ مترمربع( قریب ۳۵۰ قصب) در کیلومتر ۷ اتوبان هفت باغ علوی  ماهان کرمان، لازم به ذکر است این قطعات که در دهه ۷۰ با دوراندیشی و تفکر و پشتوانه سازی اقتصادی توسط هیئت‌مدیره وقت کانون در کیلومتر ۲۳ اتوبان هفت باغ (جنب دهستان قناتغستان) طی یک صورتجلسه عادی به ارزش ۱۷ میلیون تومان خریداری‌شده بود در سال ۱۳۸۸ بنا به تاکید هیئت‌مدیره وقت (ریاست اقای مهندس مختاری نیا) اینجانب به اتفاق مسئول محترم مالی کانون مراتب را پیگیری و متوجه شدیم که زمین‌ها را شخصی از اهالی روستای مذکور تصاحب و بعد از شناسایی ایشان به‌کلی طفره رفته و این زمین‌ها را جزو اموال اباء و اجدادی خود می‌دانست که با مراجعه به دفتر مدیر عامل منطقه هفت باغ علوی و طرح شکایت با ارائه مدارک مثبته و کشاکش‌های اداری و لفظی درنهایت حقانیت کانون را به اثبات رسانده و در نهایت با پرداخت مبلغ ۴/۵میلیون تومان مازاد بر خرید (طبق مصوبه هیئت‌مدیره وقت) در نزدیک‌ترین نقطه به شهر کرمان و کیفیت مطلوب در مسیر اتوبان اصلی تحویل و بعداَ نسبت به حصارکشی و اقدامات شهرداری، دارایی مبادرت ورزیده و امروز بیش‌از ۲۵میلیارد تومان ارزش‌افزوده دارند( البته مبلغ تقریبی است و یقیناًبیش از این مبلغ خواهد بود.

 ۲- یک واحد مسکونی واقع در بلوار هوشنگ مرادی کرمانی پشت هتل پارس کرمان که کانون در بدو تاسیس شرکت تعاونی-توزیعی کارکنان مس سهیم شده ولی وضعیت آن نامشخص و بلاتکلیف مانده بود که به همت هیئت‌مدیره وقت کانون ( ریاست آقای مهندس مختاری نیا )با ماموریت پیگیری ان باینجانب در سال ۱۳۸۸ و رایزنی با مدیرعامل و هیئت‌مدیره محترم وقت شرکت تعاونی و توزیع کارکنان مس و همکاری آنان و ارائه مدارک و مستندات پرداختی( قریب ۱۷میلیون تومان) با توافق طرفین مبلغ ۱۱ میلیون به حساب آن تعاونی واریز و طی صورتجلسه‌ای مشترک ساختمان( ۹۸متری) با متعلقات تحویل و بلافاصله نسبت‌به اخذ سند تک برگ آن اقدام و دریافت گردید .ارزش افزوده آن؟

۳-درهنگام فروش ساختمان‌های ساخته‌شده توسط صندوق بازنشستگی در شهربابک ،بلافاصله اقدامات خرید یک واحد جهت دفتر کانون شهر بابک به ارزش۱۰۵ میلیون تومان(در زمان هیات مدیره اخیر) صورت گرفت و وجه آن بصورت اقساطی پرداخت و سند تک برگ آن اخذ گردید. ارزش افزوده ان؟

 ۴- مالکیت دفتر نمایندگی کانون تهران واقع در یوسف‌آباد -خیابان ابن‌سینا -ساختمان پدید- پلاک ۸۳-‌طبقه ۶- پلاک ۱- مربوط به کانون بازنشستگان صنایع مس ایران است و تا زمانیکه صندوق قرض‌الحسنه کانون فعال باشد می‌توان در آن واحد به فعالیت خود ادامه دهد. در زمان خرید ساختمان ۵۵ میلیون تومان خریداری شده. ارزش افزوده ان؟

– جای دارد از کلیه اعضای محترم هیات مدیره‌ها، مسئولین محترم دفاتر نمایندگی بالاخص در تهران آقای ناظری در شهر بابک آقای احمدیان و درکر‌مان از آقای سیدعلی سجادی مسئول محترم مالی کانون تقدیروتشکر ویژه نمایم که به همت جمع ودرایت اعضای محترم هیات مدیره های وقت امروزه کانون صاحب دارایی‌های غیرمنقول فوق و از محل صرفه‌جویی حق عضویت‌ها تنها منبع درآمد کانون حاصل‌شده است .

-در پایان عرایضم ارائه این اطلاعات صرفاً جهت آگاهی اعضای محترم کانون که حق دارند از نحوه عملکرد هیئت‌مدیره ها بالاخص اینجانب که کلیه اقدامات اموالی و حفظ و صیانت از آن را برعهده داشته‌ام مطلع شده و این را به یقین بدانند ارزش ریالی اموال منقول‌و غیرمنقول کانون بیش‌از کل پرداختی حق عضویت‌ها از بدو تاسیس کانون تاکنون می‌باشد و امید است در آینده با تصمیمات جامع و فراگیر نسبت‌ به زمین‌های پرارزش منطقه هفت باغ علوی ماهان کرمان، اعضای محترم کانون(صاحبان اموال) از مزایای آن بهره‌مند گردند.

* مزید اطلاع بیشتر کلیه سوابق، مدارک و اسناد اموال ذکرشده در دفتر کانون مرکزی محفوظ می‌باشد . 

ضمناًعملکرد اینجانب بر حسب وظیفه علاوه برحفظ وصیانت و افزایش سرمایه کانون ،درکلیه زمینه های حقوقی،معیشتی،رفاهی- درمانی کاملاً مشهود می باشد و نیاز به اطاله وقت بزرگواران نمی باشد،قطعاً انچه انجام شده به همت یکایک شما بزرگواران،اعضای محترم مجامع وهیات مدیره های کانون و انجام وظیفه بنده و پرسنل اجرائی کانون بوده انشاا… توانسته باشیم  تا حد نسبی ادای دین و تکلیف نمایم وچنانچه کاستی و کمبودهایی می باشد که قطعاً خواهد بود به بزرگواری خود عفو نمایند.

درپایان با ارزوی سلامتی و تندرستی جامعه معزز و بی بدیل پیشکسوتان صنعت مس و خانواده های محترم همگی را به خداوند منان می سپارم.

                                            با احترام:

                                           هوشنگ بنی‌اسدی -۲۰فروردین ۱۴۰۱

هیات مدیره

 هیات مدیره محترم کانون بازنشستگان صنایع مس ایران

باســـلام

-احتراماً بدینوسیله استعفای خود را از تاریخ ۱۴۰۱/۱/۲۱تقدیم و اعلام میدارد  از این تاریخ  مسئولیتی در کانون بازنشستگان صنایع مس نخواهم داشت.

از خداوند متعال سلامتی و موفقیت برای شما و کلیه پیشکسوتان صنعت مس ایران ارزومندم.

     

 هوشنگ بنی اسدی

رونوشت:مدیرعامل محترم شرکت ملی صنایع مس ایران جهت استحضار.

رونوشت:مدیر کل محترم سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمان جهت استحضار.

رونوشت: مدیر عامل محترم موسسه صندوق بازنشستگی صنایع مس جهت استحضار.

رونوشت:جامعه محترم پیشکسوتان و  وظیفه بگیران مشارکین صندوق بازنشستگی جهت استحضار.

رونوشت:اعضای مجمع نمایندگان و منتخبین محترم جدید نمایندگی کانون جهت استحضار.

رونوشت:مسئولین محترم دفاتر نمایندگی کانون بازنشستگان جهت اگاهی  و تشکر از همکاری شما.

رونوشت: سرپرست محترم مالی و اداری کانون جهت اگاهی و اقدام لازم.

رونوشت :پرونده مربوطه.

جلسه پیگیری مطالبات بازنشستگان بامدیرعامل واعضای هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران

باســــلام

   باارزوی قبولی طاعات وعبادات درماه مبارک رمضان ، باتوجه به سوالات مکرردوستان درخصوص مطالبات وجلسه امروزباگاهی میرساند:

 امروز ساعت ۱۱صبح جلسه ای باحضور جناب دکتررستمی مدیرعامل اقایان دکتر رستمی، دکترمرتاض ، مهندس احمدی ومهندس اهرابی اعضای محترم هیات مدیره ،اقای احمدیان معاون منابع انسانی ،اقای مهندس حسنی مدیرعامل صندوق بازنشستگی،اقای مجدفر دبیر هیات مدیره واقای یونس محمدی،همچنین اقایان سالاری ،پورمحمدی،جمالی وبنی اسدی دبیرکانون پیرامون مطالبات بازنشستگان تشکیل وموارد ذیل مطرح که بطوراجمال به ان اشاره میگردد:

 بحث اصلی طرح تفاوت سقف مستمری مشارکین وتامین اجتماعی(سی وپنج/ سی ام) درشرکت بودکه باتوضیحات مفصل توسط مدیرعامل محترم صندوق ،کانون بازنشستگان ومعضلات تبعیض امیز ناشی ازاین دوگانگی باتوجه به اینکه جملگی ازسال ۹۰ مشمول مقررات قانون کاربوده وبسیاری  موارد دراینمدت بامشارکین صندوق همسان گردیده خواهان یکسان سازی شده ودرنهایت قرارشد توسط کارشناسان حقوقی شرکت باهمکاری منابع انسانی بررسی های لازم حقوقی ومالی ان بعمل امده وپیشنهادات حاصله رادرجلسه اتی هیات مدیره ارائه نمایند،موضوع افزایش مستمری قبل ازسال وتقاضای اعمال اینگونه افزایشات مستمری دیگر نیازبه مجوزوتاخیردرپرداخت به بازنشستگان نداشته باشد وهمزمان باشاغلین پرداخت گردد،این موضوع بعدازاین  جلسه ،، درهیات مدیره مطرح وبه تصویب رسیدکه

افزایشات شاغلین قبل ازسال عیناً به بازنشستگان ازتاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱براساس ضوابط وشرایط لازم  محاسبه وپرداخت گردد.

همچنین موافقت شد بااهدای ۴۰۰۰۰امتیاز معادل ۵۲۰۰۰۰۰تومان به عنوان پاداش به شاغلین وبازنشستگان پرداخت گرددافزایش ناشی ازارتقای پاداش، ارزش ریالی هرامتیازاز۹۹تومان به ۱۳۶ تومان میباشد.

 هدیه ماه مبارک رمضان مورد تصویب هیات مدیره قرارگرفت ودرطی ماه مبارک پرداخت خواهدشد.

 موضوع امورشدن وخلاصه ای ازاقدامات قانونی انجام شده ان مطرح ودرخواست گردید که دستورپیگیری صادر وپاسخ منفی ویامثبت موضوع باطلاع ذینفعان رسانده شود،

ازمدیرعامل وهیات مدیره محترم شرکت درخواست گردید به منظور عدم تفاوت ناشی ازافزایشات مستمری شاغلین وبازنشستگان موضوع تطبیق سالیانه رادردستورکارقرارداده وبا تصویب هیات مدیره  به مانند سنوات گذشته شاهد این تفاوت وتبعیض درحقوق بازنشستگان نباشیم.

در ادامه اقای دکتررستمی اعلام نمودند که ازهیچ کمک ومساعدتی به جامعه بازنشستگان دریغ نخواهند ورزید واین مورد را اعضای محترم هیات مدیره نیز تائید وعنوان نمودند همانطوریکه درسنوات قبل هم بازنشستگان موردتوجه بوده اند تلاش جمعی درجهت تقویت وضعیت معیشت،رفاه ودرمان انان دربرنامه هدف قرارخواهد گرفت.

*درپایان جلسه ازحسن نیت وتوجه مدیرعامل واعضای محترم هیات مدیره ،معاونین ومدیران شرکت وصندوق بازنشستگی ازسوی جامعه بازنشستگان تقدیروتشکر بعمل امد..

     کانون بازنشستگان صنایع مس ایران