اطلاعیه

به آگاهی جامعه مشارکین معزز صندوق بازنشستگی صنایع مس بالاخص بازنشستگان محترم می رساند در پی اقدام برکناری نماینده شایسته موسسه صندوق بازنشستگی در ترکیب هیئت امنای صندوق و انتخاب فرد دیگری از چهره های سیاسی و غیر مسی به جایگزینی ایشان که بلافاصله موج اعتراض های مشارکین را در پی داشت ،روز گذشته ۱۵/۴/۹۹ دو تن از اعضای هیئت مدیره کانون آقایان پورمحمدی و سالاری باتفاق چند تن از اعضای مجمع نمایندگان تهران و بازنشستگان به منظور رساندن صدای اعتراض جامعه پیشکسوتان به حضور اعضای هیئت امنای موسسه صندوق بازنشستگی رسیده و ضمن تشریح ایرادات این تصمیم واینکه این جایگاه خاص مشارکین صندوق بازنشستگی می باشد از اعضای محترم هیئت امنا خواستار تجدید نظر در اخذ تصمیم خود شدند. ضمناً از اقدامات بسیار شایسته و تفکرات آقای مهندس علی محمدی که با کوله باری از تجربیات ارزنده در صنعت مس بخوبی در امر جهش تولیدات مس ،مردمداری و توجه خاص به جامعه پیشکسوتان تقدیر و تشکر نمودند و خواستار ابقای ایشان در ترکیب هیات امنای موسسه صندوق بازنشستگی شدند. در همین ارتباط از خدمات ارزنده و ماندگار جناب آقای مهندس محمدرضا بنی اسدی راد مقام مدیریت عامل اسبق شرکت ملی صنایع مس ایران و دیگر اعضای هیئت‌امنای صندوق تقدیر و تشکر به عمل آورند . نمایندگان بازنشستگان و شاغلین حاضر در جلسه همچنین از اعضای محترم هیأت امنا درخواست نمودند که ترتیبی اتخاذ فرمایند در کمترین زمان ممکن نسبت به حذف افراد سیاسی و سفارشی در کسوت مدیر عاملی، هیات مدیره ، مشاور در موسسه صندوق بازنشستگی و کلیه شرکتهای وابسته ان دستور اقدام نمایند و منبعد از این بجزء فرزندان بازنشستگان آنهم در قالب یک نظام شایسته سالاری در کلیه سطوح شغلی موسسه صندوق بازنشستگی خودداری گردد .
بازنشستگان از این بابت بشدت ناراضی و اینگونه تصمیمات موجب خشم انان را فراهم اورده و حاضر نیستند که به عنوان صاحبان اصلی اموال و دارایی های صندوق بازنشستگی هر روز شاهد بی عدالتی در جذب نیروی های انسانی سیاسی و سفارشی از کانال‌های مختلف باشند .
نمایندگان همچنین ازکندی روند اقدامات مطالبات بازنشستگان و وعده‌های امروز و فردا ابراز نارضایتی نموده و خواستار شدند که موضوع مطالبات قانونی بازنشستگان را جدی گرفته و بیش از این باعث سلب آسایش روح و روان بازنشستگان در این سن وسال نگردند موضوع امورشدن/رفع تفاوت مستمری/ پاداش سنوات ارفاقی/ تخصیص سهام از جمله مواردی بود که قویاً مورد درخواست نمایندگان و یادآور شدند امیدواریم که با درایت اعضای محترم هیأت امنای صندوق موارد فوق الذکر را هر چه سریعتر عملیاتی نموده تا موجب رضایتمندی وجلوگیری از تضرر حقوق جامعه پیشکسوتان معززنموده تا اندکی از دغدغه خاطر بازنشستگان کاسته شود .
در پایان از اعضای محترم هیات امنا صندوق درخواست گردید درصورت بی توجهی وعدم تحقق خواسته های بحق جامعه بازنشستگان مجبور خواهیم شد مراتب را از طریق مراجع قضایی و دستگاه‌های نظارتی پیگیری و احقاق حق نماییم. درهمین راستا اعضای محترم هیئت امنای صندوق قول دادند که پیگیری‌های لازم را در خصوص موارد مطرح شده به عمل آورده و نتیجه را اعلام نمایند ،لذا جامعه پیشکسوتان بی صبرانه منتظر اقدامات هیات امنای محترم خواهند بود.
از کلیه مشارکین محترم موسسه صندوق بازنشستگی خاصه بازنشستگان عزیز درخواست می نمائیم تا با ایجاد اتحاد ، وحدت و همبستگی و بدور از هرگونه سلائق و عقاید شخصی به جهت تامین امنیت و آسایش و ارتقاء سطح معیشتی زندگی خود وهمکاران محترم در قبال اینگونه تصمیمات مقطعی ، پایداری و تا حصول نتایج مطلوب و سزاوار حقوق حقه حمایت ها و رهنمودهای خود را دریغ ننمایند.
کانون بازنشستگان صنایع مس ایران تاکیداً وقویاً خواستار حذف افراد سیاسی و سفارشی غیر مسی در قالب نماینده کرسی موسسه صندوق بازنشستگی در ترکیب هیات امنای موسسه صندوق بازنشستگی می باشد و آن را حق مسلم خود می داند .
ضمناً با توجه به اینکه موارد مطالباتی کلیه اقدامات لازم و پیگیری آن را بسرانجام رسانده و در این راه همکاری ها و تعامل مطلوبی فی مابین صورت گرفته ،لذا جایز نیست که تصمیم‌گیران ، متولیان و امانتداران آنان را بیش از این چشم انتظار نگه دارند .
-جای دارد از اعضای حاضر در جلسه( نمایندگان محترم بازنشستگان و شاغلین) با رساندن صدای جامعه مشارکین به هیئت امنای صندوق بازنشستگی و انشاا… بازتاب شایسته ان از سوی هیات امنای محترم موسسه صندوق بازنشستگی تقدیر و تشکر نمائیم و از حمایت‌های جانانه کلیه پیشکسوتان در ارتباط تلفنی با مقامات ،گفتمان حضوری، فضای های مجازی ،ارسال پیام صمیمانه تشکر و قدردانی به عمل آوریم .
کانون بازنشستگان صنایع مس ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *