انتصاب مدیرعامل جدید شرکت ملی صنایع مس ایران

💢«مهدی کرباسیان» در جلسه هیات مدیره شرکت مس ضمن تاکید بر حمایت ایمیدرو از هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت مس گفت:

برای اجرای طرح‌های جاری به ۱۰۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است و باید تا اتمام این پروژه‌ها تامین سرمایه انجام شود.

کرباسیان با تاکید براهمیت افزایش ذخایر جدید برای پیشبرد طرح‌های توسعه گفت: حوزه اکتشاف با توجه به طرح‌های جدید باید پیگیری شود تا ذخایر جدید اکتشاف شود. در این زمینه استفاده از فناوری‌های نو اهمیت زیادی دارد.
تبدیل شرکت مس به یک هلدینگ با دو یا سه زیر مجموعه نیز باید مجدداً بررسی شود.
مدیریت شرکت باید با مجتمع‌ها و نمایندگان مناطق تعامل داشته باشد. با توجه به ترکیب سهام‌داران (سهام عدالت، شستا و دولت) باید منافع کشور و مردم دیده شود و همه این اقدامات باید با لحاظ کردن منافع ملی و اقتصادی شرکت انجام شود.
صندوق بازنشستگی مس یک موضوع مهم در شرکت مس است. باید با اتخاذ سیاست‌هایی صندوق را با آرامش و به دور از مخاطرات مدیریت کنیم و با کانون بازنشستگان نیز تعامل داشته باشیم.

«احمد مرادعلیزاده» مدیرعامل سابق شرکت مس نیز در این جلسه ضمن تشکر از همراهی کارگران و مدیران شرکت مس بر وضعیت روبه‌رشد و خوب شرکت تاکید کرد و گفت:
هم‌اکنون وضعیت مالی شرکت روبه‌رشد است و تولید مس محتوی معدنی نیز طی چهار سال گذشته رشد ۴۰درصدی یافته است و تا پایان سال ۱۳۹۹با انجام طرح‌های توسعه‌ای همچون درآلو، دره‌زار و چاه‌فیروزه ظرفیت تولید مس محتوی معدنی شرکت به ۴۰۰ هزار تن خواهد رسید.
تلاش برای تبدیل صنعت مس به یک صنعت سبز از طریق رفع آلاینده‌ها و کاهش مصرف انرژی یکی دیگر از اقدامات موثر شرکت مس است.همچنین شرکت مس در طول چهار سال گذشته تلاش بسیار خوبی در حوزه مدیریت هزینه‌ها و کاهش قیمت تمام شده محصولات کرد به‌طوری‌که ۹۰۰ دلار به ازای هر تن در تولید کانس کاهش قیمت تمام‌شده داشتیم.

در زمینه اکتشافات و افزایش ذخایر کشور به دنبال شناسایی ذخایر پنهان و اگزوتیک کشور از طریق دانش روز و تکنولوژی‌ها نو بوده‌ایم و در این رابطه با پنج نهاد بین‌المللی و دانشگاه معتبر جوینت‌ونچر اکتشافی ایجاد کرده‌ایم.

در طول چهار سال گذشته تلاش کرده‌ایم برای رعایت عدالت در هر منطقه نسبت به تولیدی که آن منطقه دارد حمایت‌ها و همچنین کمک‌های بلاعوض انجام شود.

💢«محمد‌رضا بنی‌اسدی راد» مدیرعامل جدید شرکت ملی صنایع مس ایران، در سخنانی، از حسن اعتماد هیأت‌مدیره در انتخاب او به‌عنوان مدیرعامل شرکت مس قدردانی کرد و گفت:

🔹طرح‌های توسعه تعریف‌شده، برای تحقق تولید ۴۰۰هزار تن مس محتوی، به‌سرعت پیگیری می‌شود و به بهره‌برداری خواهد رسید.

🔹ضمنا استفاده از فاینانس خارجی و داخلی، برای اجرایی کردن طرح‌های توسعه، در دستور کار قرار خواهد گرفت.

کانون بازنشستگان صنایع مس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *